WINO

Pimiento

Chilijskie wina półwytrawne, białe i czerwone, które zdecydowanie zapadają w pamięć swoim charakterem – takie właśnie jest Pimiento. W języku hiszpańskim słowo to oznacza „pieprz”, a więc element, który doda charakteru każdej potrawie, każdemu spotkaniu – dokładnie tak, jak nasze wina!

Owocowy charakter win z Chile, coraz popularniejszy w Polsce, w połączeniu z ich niezobowiązującą naturą, czynią z Pimiento doskonałe towarzystwo na spotkanie z przyjaciółmi czy z ulubionym serialem – co więcej, świetnie poradzą sobie także jako dodatek do wielu dań.

Białe

Białe, subtelniejsze w charakterze Pimiento, obfituje w rześkie aromaty owocowe i cytrusowe, a także świeże nuty trawiaste. To wino doskonale komponuje się z lekkimi sałatkami, winogronami czy daniami na bazie ryb (w tym sushi!).

Czerwone

Czerwona odmiana jest już zdecydowanie bardziej intensywna – miejsce rześkich cytrusów zajmują dojrzałe, czerwone owoce – jeżyny, porzeczki i śliwki, wino zostaje też z nami na dłużej w przełyku. Idealnie dopasowane do niego będą wszelkie deski serów czy wędlin, a także dania na bazie czerwonych mięs.

W obu przypadkach, na kontr-etykiecie wina, znaleźć można kod QR, który przekieruje Państwa do krótkiego materiału na jego temat (zobacz w serwisie Youtube) – życzymy miłego oglądania i pysznej degustacji!